Дома Фудбал Англија Матиќ: Спремни сме за титула

Матиќ: Спремни сме за титула

Немања Матиќ верува дека Манчестер Јунајтед е спремен да е бори за титулата во Премиер лигата оваа сезона.

„Црвените ѓаволи“ се први на табелата со три бода предност пред Ливерпул, со кого ќе имаат директен дуел во недела.

„Победата покажа дека сме спремни за титула. Сега не чека дуел со Ливерпул, што е најголемо дерби во Англија. Ќе одиме да се надигруваме и да видиме каде сме во однос на еден од најдобрите тимови во Европа“.

„Спремни сме. После 17 натпревари сме на врвот на табелата, а тоа не може да биде среќа. Тоа покажува дека имаме квалитет. Но, не смееме да се опуштиме, мораме да бидеме концентрирани до крај“, истакна Матиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Клоп му пратил порака на Ловрен: Ни недостасуваш!

Хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен го напушти „Енфилд“ минатото лето и се пресел…