Дома Фудбал Марселињо го продолжи договорот со Валенсија

Марселињо го продолжи договорот со Валенсија

Актуелниот тренер на Валенсија, Марселињо Гарсија Торал ја продолжи соработката со „лилјаците“ со 30-ти јуни 2020 година, потврди денес клубот од „Местаља“.

52-годишниот стратег седна на кормилото на Валенсија минатото лето и под негово раководство „лилјаците“ завршија на 4-то место во Примера, со што се квалификуваа за Лигата на шампиони.

Раководството на шпанскиот клуб е задоволно од неговата работа, па веднаш му понуди нов, финансиски подобар договор, кој Марселињо го потпиша денес.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…