Дома Фудбал Лига на шампиони „Марка“: Леонардо и Келаифи вршеле притисок над судијата Орсато на полувремето

„Марка“: Леонардо и Келаифи вршеле притисок над судијата Орсато на полувремето

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи и спортскиот директор на парижаните Леонардо на вчерашниот натпревар наводно правеле притисок врз судијата Данеиеле Орсато.

Шпанска „Марка“ тврди Калаифи и Леонардо им испратиле снимка од соблекувалната на судиите предводени од Орсато со цел да извршат притисок. Во текстот на „Марка“ се наведува дека УЕФА сепак нема да реагира и ќе замижи на ваквиот скандал затоа што Келаифи е еден од главните луѓе во Нион кој застана против Суперлигата.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Дали имало некаков притисок не може со сигурност да се каже. ПСЖ во второто полувреме доби пенал, но беше заслужен. Сепак, Аргентинецот не ја реализираше најсторгата казна. Натпреварот беше решен со голот на Мбапе во последните моменти.