Дома Останати Мари со победа во Париз го зачини првото место!

Мари со победа во Париз го зачини првото место!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Британскиот тенисер, Енди Мари е победник на АТП турнирот во Париз, откако по 2 часа и 19 минути го совлада Џон Иснер со 6-3, 6-7/4, 6-4.

Енди Мари со освојување на турнирот во Париз ја потврди првата позиција на АТП ранг листата.Со самиот влез во финалето Мари го симна Новак Ѓоковиќ од врвот и стана рекет број еден во светот, а денешната победа над Џон Иснер е само уште еден трофеј на неговото конто.

Мари првиот сет го доби со 6-3, Иснер кој играше одличен тенис во Париз го освои вториот сет по тај-брејк. Во третиот повторно со еден брејк, Британецот победи со 6-4 за победа од 2-1 во сетови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…