Дома Фудбал Репрезентации Марез остана без зборови: Ваква расправа и викање не се случиле на ниту еден прес (Видео)

Марез остана без зборови: Ваква расправа и викање не се случиле на ниту еден прес (Видео)

Селекторот на Алжир, Рабах Маџер, се изнервира по едно новинарско прашаер на конференцијата по победата на Алжир над Централноафриканската република од 3:0.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Новинарот го запраша Марез за играта во националниот тим, но на Марез не му е дозволено од страна на тренерот на одговори на прашањето.

„Ријад дај ми две секунди. Господине Џебур, новинар на националниот тим, вие сте непријател на репрезентацијата. Вие сте непријател и тоа го кажувам јавно. Сушајте ме сега сите, Ве почитувам сите вас, но него не. Тебе не те почитувам“, истакна Маџер, а потоа почна кратката расправа.

„Замолчи, замолчи..“

Повеќепати се слушна тоа од Маџер кој беше бесен на новинарот.

„Иди во пензија и пушти ги момците да си ја работат работата. Следно прашање, молам“, беа зборовите на селекторот на Алжир.

Погледнете како изгледаше тоа

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нејмар е спремен!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Бразилската ѕвез…