Дома Фудбал Англија Манчестер Јунајтед спреми нов договор за Тен Хаг

Манчестер Јунајтед спреми нов договор за Тен Хаг


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Раководството на Манчестер Јунајтед е задоволно од работата на Ерик тен Хаг и спреми нов договор за холандскиот стратег.

Промената на сопственичката структура нема да има влијае на менаџерот и „црвените ѓаволи“ сакаат долгорочно да го задржат Тен Хаг на „Олд Трафорд“.

Под водство на Холанѓанецот, Манчестер Јунајтед по шест години го крена првиот пехар, трофејот во Карабао купот, а се уште се натпреваруваат за трофеи и во ФА Купот и Лигата на Европа.

Тимот игра одлично под водство на Тен Хаг, има авторитат во соблекувалната и играчите го почитуваат.

Раководството на клубот е максимално задоволно од неговата работа и сака да му понуди нов договор, со подобрени финансиски услови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…