Дома Топ вести Манчестер Јунајтед руши рекорди за Хари Кејн

Манчестер Јунајтед руши рекорди за Хари Кејн


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓



Манчестер Јунајтед е спремен на лето да го направи Хари Кејн наскапиот англиски фудбалер и да го доведе на „Олд Трафорд“.

Ѕвездата на „Спарси“ одби да го продолжи договорот и на лето најверојатно ќе ја промени средината бидејќи влегува во последната година од договорот.

Најсилен интерес за Англичанецот покажува Манчестер Јунајтед, кој веќе стапил во контакт со неговиот агент.

„Црвените ѓаволи“ добиле позитивни сигнали и Кејн е спремен да се пресели на „Олд Трафорд“ на лето.

Тотенхем за неговата слобода бара 110 милиони евра, а Јунајтед е спремен да ја плати таа сума и да го направи Кејн наскапиот англиски фудбалер во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…