Дома Трансфер зона Мане отворен за преселба во Минхен

Мане отворен за преселба во Минхен

Англиските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен е силно заинтересиран за ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане.

Сенегалецот на лето влегува во последната година од договорот со „црвените“, а преговорите за продолжување на соработката се во застој.

Баерн сака да ја искористи таквата ситуација и да го донесе во Минхен, бидејќи Баварците најавија еден голем трансфер летово.

Мане кој е отворен за преселба во Минхен бидејќи смета дека е идеален момент за промена на средината.

Баерн се уште не започнал преговори со Ливерпул, но „црвените“ најверојатно ќе мораат да го продадат ова лето бидејќи следното ќе го загубат без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Специја му дала „корпа“ на Дани Алвес!

Најтрофејниот фудбалер Дани Алвес ја добил една од најголемите „шлаканици“ во кариерата Во…