Дома Фудбал Репрезентации Малку фалеше Роналдо да даде гол со ножички против Луксмебург 🎥

Малку фалеше Роналдо да даде гол со ножички против Луксмебург 🎥

Кристиано Роналдо вчера против Луксембург постигна хет-трик, а малку фалеше Португалецот да биде стрелец и на гол со ножички.

Во 68. минута Португалецот одлично ја прими топката по едно нафрлување и акробатски испрати одличен удар, сепак голманот на Луксмебург беше на висина на зачадата во таа ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …