Дома Фудбал Англија Малдини откри дали се сели во Манчестер Јунајтед

Малдини откри дали се сели во Манчестер Јунајтед

Италијанската легенда Паоло Малдини неодамна беше поврзувам со директорското место во Манчестер Јунајтед, но и клубови во Саудиска Арабија.

Бившиот директор на Милан е слободен откако ова лето си замина од клубот поради недоразбирање со сопствениците.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„За мене можностите се ограничени бидејќи во Италија не би работел за друг клуб освен Милан. Би ги разгледал поудите од странство, но таа треба да е од водечките клубови. Сакам да учествувам во развивање на проекти и да освојувам трофеи. Саудиска Арабија исто така може да биде интересна опција, не се знае“, изјави Малдини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…