Дома Топ вести Малдини го сака дефанзивецот на Ајнтрахт

Малдини го сака дефанзивецот на Ајнтрахт

Милан е силно заинтересиран за дефанзивецот на Ајнтрахт и млад француски репрезентативец, Еван Ндика.

„Росонерите“ се во потрага по дефанзивец кој ќе може да биде алтернатива за Томори и Французинот е на врвот на листата желби.

22-годишниот Ндика минатата сезона одигра одлично во дресот на Ајнтрахт Франкфурт и се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Бундеслигата.

Неговиот договор со германскиот клуб истекува следното лето, па поради тоа Ајнтрахт е спремен да го продаде.

Медиумите тврдат дека Милан и Ајнтрахт се во напредни преговори и дека може да го договорат трансферот за 15 милиони евра. Французинот веќе имал разговор со Малдини и дал „зелено светло“ за трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…