Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонските надежи поразени од Шведска

Македонските надежи поразени од Шведска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година доживеа пораз од Шведска во квалификациите за ЕП

Македонија одлично се бранеше во првото полувреме, но Шведска од старт ја оправда фаворитската улога и доминираше во првиот дел.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На самиот старт на второто полувреме Михаил Димитриевски доби директен црвен картон за груб старт. Водството за Швеѓаните го донесе Ото Росенгрен во 67.минута, а Вилхелмсон во финишот од мечот го потврди триумфот.

По шест одиграни кола Македонија е на петтото место со шест освоени бода, па ги загуби шансите за пласман на ЕП.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…