Дома Македонски спорт Македонскиот воин ќе се бори за светска титула!

Македонскиот воин ќе се бори за светска титула!

Македонскиот „воин“ Даниел Стефановски на 15-ти јуни ќе се бори за светската титула во ВКУ К-1 во Цирих.

Борбата е закажана на настанот „Галдијаторс нај“, а противникот се уште не е познат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ќе потсетиме минатата година Стефановски ја освои титулата во Суперкомбат во борба со Аделин Михаила од Романија.

https://www.facebook.com/590926061056502/photos/a.652754911540283/1246317882183980/?type=3&theater

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Се огласи и Анчелоти: Се случи нешто невидено!

Карло Анчелоти очекувано како и сите во Реал Мадрид се бесни на судијата Хил Манзано кој д…