Дома Фудбал Маестралниот лоб на Гризман против Виљареал (ВИДЕО)

Маестралниот лоб на Гризман против Виљареал (ВИДЕО)

Барселона вчера со убедливи 1:4 го победи Виљареал.

Уште на полувреме Каталонците водеа со 1:3, а третиот гол беше едно ремек-дело на Антоан Гризман.

Меси со пета му ја врати топката на Французинот кој забележа дека противничкиот голман не е линијата и мајсторски го лобуваше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ова се термините за полуфиналните натпревари во ЛЕ

Екипите на Шахтјор и Севиља синоќа обезбедија пласман во полуфиналето на Лига Европа. Шахт…