Дома Фудбал Останато Лука Зидан: Конкуренцијата со Димитриевски е добра

Лука Зидан: Конкуренцијата со Димитриевски е добра

Столе Димитриевски брани одлично во дресот на Рајо Ваљекано.

Рајо високо котира на табелата во Примера, а затоа големи заслуги одат и кај македонскиот голман кој во овој момент добива предност пред младиот Лука Зидан.

„Секогаш е добро да имате конкуренција. Работам за да бидам добар, стојам на располагање на тимот“, изјави Французинот.

Димитриевски ја има довербата на тренерот Андони Ираола и ги одигра сите 15 натпревари од првата минута во шпанското првенство. Димитриевски со Рајо потпиша договор во 2019 година, а претходно една година настапуваше во клубот како позајмен фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…