Дома Трансфер зона Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина е неизвесна.

Рома нема да може да го откупи, а јасно е дека во Челзи за него нема место, па Лукаку не ја исклучува можоста за трансфер во Саудиска Арабија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Два клуба од Саудиска Арабија се силно заинтересирани за 30-годишниот Белгиец, па веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Тие се спремни да испратат богати понуди и да му понудат многу висока плата, па Лукаку сериозно разлискува да се пресели во Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тотенхем пронајде решение за нападот, но ќе треба да плати 100 милиони евра?

По суспензијата на ФА поради обложување на Aјван Тони не му беше лесно да се врати во натп…