Дома Видео Лукаку како аматер: Не знаеше да смири топка 🎥

Лукаку како аматер: Не знаеше да смири топка 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во средата се играше италијанското дерби помеѓу Интер и Наполи кое им припадна на „нероаѕурите“, а и по овој натпревар една од темите за која се зборува е Ромелу Лукаку.

Се играше првото полувреме кога Матео Дармијан испрати брзо додавање кон Лукаку, но Белгиецот не успеа да ја смири топката која се одби од него и излезе во аут.

Камерите во тој момент ги забележаа и фудбалерите на Наполи на клупата кои му се смеаа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…