Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Луис Енрике: Ќе го чекаме Бускетс

Луис Енрике: Ќе го чекаме Бускетс

Селекторот на Шпанија, Луис Енрике изјави дека сигурно ќе смета на Серхио Бускетс.

Играчот на Барсекона ќе го пропушти првиот меч на ЕУРО бидејќи е позитивен на коронавирус и во моментов е во изолација.

„Ќе го чекаме. Тој има предност бидејќи беше првиот заразен и со сгурност ќе биде во тимот. Состојбата му е добра, нема симптоми и може да тренира. Има индивидуален план и постојано сме во контакт“, изјави Луис Енрике.

„КОга вирусот ќе влезе во групата тешко е да се контролира. Имавме план Б, ако вирусот продолжи да се развива ќе повикаме други играчи“, додаде Енрике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…