Дома Фудбал Репрезентации Луис Енрике фаворит за селектор на Бразил

Луис Енрике фаворит за селектор на Бразил


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанскиот стратег Луис Енрике е фаворит за селекторското место на бразилската репрезентација, пренесува „Спорт“.

Бившиот селектор на „црвената фурија“ е слободен откако ја напушти Шпанија после елиминацијата на Мундијалот во осминафиналето од Мароко.

Бразил исто така е во потрага по нов селектор, откако после елиминацијата на Мундијалот, Тите си поднесе оставка.

Со бразилската репрезентација беа поврзувани имиња како Гвардиола, Зидан и Мурињо, кои пак ја одбија понудата.

Бразилците се решени да донесат големо тренерско име од Европа, па сега Луис Енрике е фаворит за нов селектор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…