Дома Видео Луда прослава на голманот на Буркина Фасо 🎥

Луда прослава на голманот на Буркина Фасо 🎥

Селекцијата на Буркина Фасо го победи Габон после пенал рулетот и обезбеди четвртфинале на Африканскиот Куп на Нации.

Голманот Херве Кофи по победата стана вистинска ѕвезда поради неговата луда прослава. Откако неговиот соиграч погоди тој направи неколку акробатски потези и предизвика насмевка кај фудбалските фанови ширум светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бугарите самоуверени: Зарем треба да се плашиме од Грузија и Македонија?

Македонија на 2 јуни ќе ги почне возбудувањта во Лигата на нации, а прв противник ни е Буг…