Дома Фудбал Лоши вести за Фати и Барселона

Лоши вести за Фати и Барселона

Aнсу Фати скоро сигурно нема да и биде на располагање на Барселона во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Оваа вест денес ја објави новинарот Чави Мигел кој важи за еден од најдоверливите кога во прашање се работите околу „Ноу Камп“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Тој откри дека опоравувањето на Фати од многу по споро од очекуваното и се уште не може да почне со работа на терен бидејќи коленото му отекува при секој поголем напор.

Самиот Фати е разочаран поради оваа ситуација. Ќе потсетиме, младиот 18 годишен напаѓач доживеа повреда на мечот против Бетис на 7. ноември кога му беше прогнозирано дека ќе паузира четири месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…