Дома Фудбал Англија Лоша вест за Тен Хаг: Дефанзивецот го чека нова долга пауза

Лоша вест за Тен Хаг: Дефанзивецот го чека нова долга пауза

Aргентинскиот фудбалер и дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез поради повреда ќе отсуствува два месеци од терените, објавија аргентинските медиуми.

Мартинез во натпреварот за викендот против Вест Хем го повреди коленото, а соред пишувањето на медиумите го истегнал лигаментот на коленото. Ова беше негов четврти настап по долгата пауза пореди повреда.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Катастрофа за него. Многу напорно работеше за да се врати и сега по четири натпревари изгледа дека повторно ќе мора на долга пауза“, изјави Тен Хаг по натпреварот.

Во овој момент Јунајтед на шестото место на табелата во Премиер лигата со 38 бодови, 13 помалку од првопласираниот Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…