Дома Фудбал Останато Ливерпул сака засилување од Лил: Џонатан Дејвид на радарот на Клоп

Ливерпул сака засилување од Лил: Џонатан Дејвид на радарот на Клоп

Тимот на Ливерпул е заинтересиран во своите редови да го доведе Џонатан Дејвид пренесуваат медиумите на Островот.

Според информациите Клоп сака да го види канадскиот интернационалец на „Енфилд Роуд“ и клубот наскоро се очекува да испрати официјална понуда.

Во минатата сезона Лил направи големо изненадување и ја освои титулата пред ПСЖ. Клубот и покрај тоа се најде во финансиски проблеми, веќе ги продаде Мањан и Сумаре, а сигурно дека ќе се разгледуваат и понудите за Дејвид.

До крајот на преодниот рок има време, останува да видиме дали на Клоп ќе му се оствари желбата да го има во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи почна преговори со Жоржињо, тој сака да се врати во Италија

Фудбалерот на Челзи, Жоржињо би можел да го напушти клубот и пред завршување на договорот …