Дома Видео Ливерпул против Ајакс поведе со аматерски автогол ?

Ливерпул против Ајакс поведе со аматерски автогол ?

Ливерпул вечерва во Лигата на шампионите игра против Ајакс, а на полувремето „црвените“ имаат предност од 0:1.

До водстов Ливерпул дојде благодарение на автоголот кој си постигна Николас Таљафико. Таљафико ја смести топката зад грбот на Онана после шутот на Мане од левата страна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Капело: Милан е сериозен кандидат за Скудетото

Милан оваа сезона игра фантастично и е лидер во Серија А, иако на почетокот на сезоната „р…