Дома Фудбал Англија Ливерпул освен што беше оштетен може да заработи и казна по натпреварот со Тотенхем

Ливерпул освен што беше оштетен може да заработи и казна по натпреварот со Тотенхем

Бурни реакции има во јавноста по натпреварот помеѓу Ливерпул и Тотенхем, поради регуларниот гол на „црвените“ кој беше поништен.

Сега според последните информации, Ливерпул освен што беше оштетен може да добие и казна за овој дуел.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Имено, фудбалерот Алексис Мекалистер може да заработи казна поради коментар на социјалните мрежи. Мекалистер прокоментирал дека Ливерпул играл против 12 фудбалери на теренот, алудирајќи секако на судииите.

Според најавите за овој коментар ФА може да го суспенидра Мекалистер и на неколку натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…