Дома Фудбал Англија Ливерпул денес потпиша со новиот тренер

Ливерпул денес потпиша со новиот тренер

Англискиот гигант Ливерпул веќе се збогува со Јирген Клоп, а медиумите тврдат дека денес ставиле потпис со новиот тренер.

Имено, Арне Слот официјално го потпиша својот договор со „црвените“. Според медиумите на Островот, сите документи се веќе готови и парафирани и многу наскоро веста ќе биде официјално објавена.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


45-годишниот стратег преку Камбур и АЗ Алкмар стигна до Феенорд во 2021 година и  минатата сезона ја освои титулата во Холандија.

Ливерпул уште минатиот месец постигна договор со Слот, кој наскоро официјално ќе биде претставен на „Енфилд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фернандеш имаше порака за сите кои го критикуваат Роналдо

Кристијано Роналдо не постигна гол за Португалија и во вториот натпревар на ова Европско п…