Дома Останати Кошарка НБА „Летаа“ боксови: Општа тепачка на натпревар во НБА! 🎥

„Летаа“ боксови: Општа тепачка на натпревар во НБА! 🎥

Инцидент се случи на вчерашниот натпревар во НБА лигата во натпреварот помеѓу Орландо Меџик и Минесота.

Бекот на „волците“ Остин Риверс и центарот на Орландо Мо Бамба влегоа во физичка пресметка со боксови, а потоа им се приклучија и останатите кошаркари.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тепачката се случи пред клупата на гостинскиот тим. Се започна откако паднаа тешки зборови по промашениот обид за три поени на Риверс.

На крајот судијата подели пет исклучувања, три за Минесота (Риверс, Мекданиелс, Принс) и две за Орландо (Бамба и Џејлен Сагс). Мечот заврши со победа на домашниот тим од Флорида со 127:120.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…