Дома Фудбал Останато Лекција за Англичаните: Еве како ВАР да се користи подобро! (ВИДЕО)

Лекција за Англичаните: Еве како ВАР да се користи подобро! (ВИДЕО)

Топ тема во фудбалскиот свет, посебно во Англија е ВАР системот.

Сепак, постојат и моменти кога ВАР е полн погодок, но на некои места се користи и на подобар начин. Имено, Австралија покажаа еден нов, за многумина подобар начин на користење на новата технологија.

На натпреварот помеѓу Сиднеј и Мелбурн во австралиската лига главниот судија прво покажа жолт картон, а потоа доби повик од ВАР собата да ја погледне ситуацијата. Гледачите имаа и прилика да го слушнат разговорот помеѓу судијата на теренот и неговите помошноци од ВАР собата, така сите знаеа за што зборуваат.

Откако ја погледна снимката главниот судија оправдно го поништи жолтиот картон и на играчот му покажа директен црвен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …