Дома Трансфер зона Лекарските прегледи завршени, Наполи добива нов голман

Лекарските прегледи завршени, Наполи добива нов голман


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Салваторе Сиригу ќе биде нов голман на Наполи, тој веќе ги поминал лекарските прегледи, објавија италијанските медиуми.

Италијанскиот голман во Наполи пристигнува како слободен играч откако му заврши договорот со Џенова.

35-годишниот Сиригу во Џенова ќе заработува околу 700.000 евра по сезона, плус дополнителни бонуди.

Очекувањата се дека во Наполи тој ќе биде втор голман затоа што медиумите најавуваат пристигнување во неапол на Кепа од Челзи или Навас од ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…