Дома Фудбал Германија Левандовски: Некои мои соиграчи вчера за првпат ги видов

Левандовски: Некои мои соиграчи вчера за првпат ги видов

После кратката пауза вчера повторно продолжи Бундеслигата и тоа со едно изненадување.

Баерн Минхен на свој терен доживеа пораз од Борусија Менхенгладбах со 1:2. Сепак, треба да се знае дека Баерн за овој натпревар не можеше да смета на осум свои играчи од првиот тим кои беа или повредени или заразени со коронавирусот.

Поради таквата ситуација тренерот на Баерм, Јулијан Нагелсман беше принуден да им даде шанса на помлади ракометари. Интересна изјава после мечот даде Роберт Левандовски.

„Чуден натпревар, многумина ни недостасуваа. Имаше голем број млади и талентирани ракометари. Искрен некои од нив вчера на натпреварот против Менхегладах за првпат ги видов. Имаат по 16-17 години и може да се забележи дека имаат талент и потенцијал“, изјави Левандовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…