Дома Фудбал Италија Леао не размислува за трансфер: Мојата иднина е во Милан

Леао не размислува за трансфер: Мојата иднина е во Милан

Ѕвезда на Милан, Рафаел Леао на претставувањето на својата автобиографија изјави дека неговата иднина ја гледа на „Са Сиро“.

Португалецот се етаблираше во еден од најдобрите млади фудбалери во Европа и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Леао пред неколку месеци стави потпис на нов договор, но на лето за него понуди спремаат ПСЖ и Барселона, кои го сакаат во своите редови.

„Не можев да го напуштам Милан, тие секогаш беа тука за мене, дури и во најтешките моменти од мојот живот. Продолжувањето на договорот беше логична одлука и многу сум среќен. Мојата иднина е во Милано“, изјави Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…