Дома Фудбал Лапорта: Нема да носиме засилувања во јануари

Лапорта: Нема да носиме засилувања во јануари


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Претседсателот на Барселона, Жоан Лапорта во интервју за каталонските медиуми ги коментираше сите актуелни теми во клубот.

Лапорта призна дека се уште не се во линија со параметрите за Финансиски фер-плеј и потврди дека нема да има трансфери во јануари.

„Нема да правиме трансфери во јануари, освен ако не се случи нешто неочекувано. Ја завршивме работата во летото и имаме тим кој е способен да се бори за титули. Осман Дембеле не е на продажба исто како и Ансу Фати. Што се однесува до Бернардо Силва ние нема да дадеме 80 милиони евра за него“, истакна Лапорта.

„Морав да ги поставам интересите на Барселона над најдобриот играч во историјата. Немав можност да го задржам и тоа беше најдобрата одлука за клубот. Сега Меси е дел од ПСЖ и не би сакал да зборувам за него, фокусиран сум на Барселона“, изјави Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Се повреди засилувањето на Њукасл од 44 милиони евра, го чека пауза од неколку месеци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Викендов Њукасл славе…