Дома Фудбал Лапорта: Имам морална обврска кон Меси

Лапорта: Имам морална обврска кон Меси

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта уште еднаш ги разгоре шпекулациите за едвентуално враќање на Лео Меси.

Лапорта пред извесно време изјави дека „Меси се уште не завршил“ со Барселона и дека може да се врати во иднина.

Шпанските медиуми пишуваа дека во 2023 година Аргентинецот може да се врати во каталонскиот клуб.

„Нема повеќе да зборувам за Меси, бидејќи тој е играч на ПСЖ. Имам морална обврска кон него, но зборувањето може да оди против нашите аспирации. Односот со неговото семејство? Добар“, изјави Лапорта за „Мундо Депортиво“.

На оваа тема се огласи човек и од правниот тим на Лео Меси (ОВДЕ).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…