Дома Фудбал Англија Лампард го потроши „кредитот“, Абрамович му даде ултиматум

Лампард го потроши „кредитот“, Абрамович му даде ултиматум

Челзи ова лето беше најактивен клуб на трансфер пазарот, потроши многу пари, а не воодушевува со игрите на стартот на сезоната.

Лампард имаше добра прва сезона во Челзи, ги исполни очекувањата и се пласира во Топ 4, но оваа сезона се очекува многу повеќе од неговиот тим.

Англиските медиуми пренесуваат дека сопственикот Роман Абрамович го загубил трпението и веќе му дал ултиматум на Лампард.

Имено, доколку резултатите на се поправат со следниот месец, Лампард ќе добие отказ, а веќе е познат фаворитот за негов наследник.

Медиумите на Островот тврдат дека прв кандидат за клупта на „Стенфорд Бриџ“ е Масимилиано Алегри, кој е без ангажман во моментов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Во тек е натпреварот помеѓу Арсенал и Волвс. На почетокот од натпреварот беа видени ужасни…