Дома Фудбал Англија Куртоа прави чуда, но Бернардо Силва погоди🎥

Куртоа прави чуда, но Бернардо Силва погоди🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Манчестер Сити фуриозно го отвори полуфиналниот натпревар против Реал и дојде до водство во 22-та минута.

„Граѓаните“ почнаа  со висок интензитет и направија неколку шанси, но Куртоа имаше две чудесни одбрани против Халанд.

Меѓутоа, во 22-та минута беше немоќен кога Бернардо Силва дојде во одлична ситуација и погоди за водство од 1:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Анчелоти: Милан без Малдини е осуден на пропаст

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ка…