Дома Актуелно Куман пред отказ, Барса бара нов тренер

Куман пред отказ, Барса бара нов тренер

Барселона сериозно размилсува за тренерска смена, бидејќи раководството ја загуби довербата во Роналд Куман.

Барселона беше убедливо поразена од Баерн Минхен во ЛШ, а раководството е загрижено поради бледата игра на тимот.

Претседателот на каталонскиот клуб, Жоан Лапорта, одржал итен состанок со тренерот Куман и побарал веднаш да реагира и да го подигне нивото на игра на тимот.

Меѓутоа, шпанските медиуми тврдат дека Каталонците сериозно размислуваат за тренерска смена и веќе го контактирале Жорди Кројф, синот на легендарниот Јохан Кројф, но добиле негативен одговор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Невил: Овој Манчестер Јунајтед не е ниту блиску до тим за титула во ПЛ

Гери Невил е еден од оние кои го критикуваат Оле Гунар Солскјер за играта која ја прикажув…