Дома Фудбал Крос искрен: Не заслуживме пласман во четвртфинале

Крос искрен: Не заслуживме пласман во четвртфинале

Реал Мадрид се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампиони, откако го елиминира Лајпциг.

„Кралевите“ синоќа одиграа многу лош натпревар против Лајпциг и имаа среќа што не загубија, па со резултат 1:1 им беше доволен за пласман.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Карло Анчелоти посочи дека неговите избраници одиграле лош меч, а тоа го потврди и искусниот германски фудбалер Тони Крос.

„Лајпциг одигра одличен натпревар, се бранеше добро и имаше опасни контра-напади. Знаевме дека може да бидат опасни, но ние не бевме доволно добри. Резултатот е една работа, додека реалноста е соседма друга. Не одигравме добро за да кажам дека заслуживме пласман во четвртфинале на Лигата на шампиони“, изјави Крос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…