Дома Останати Кошарка Критики за Јокиќ: Колку е добар кошаркар, толку е лош патриот

Критики за Јокиќ: Колку е добар кошаркар, толку е лош патриот

Легендата на југословенската кошарка, Зоран Славниќ испрати жестоки критики на сметка на Никола Јокиќ.

Славниќ го обвини најдобриот кошаркар во моментов дека е неверојатно колку пати одбил за Србија и дека му недостасува чувство на патриотизам.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Не ми е јасно како не му работи срцето да игра за својата земја. Од пет пати колку што беше поканет, тој четири пати одбиваше. За мене таквото отсуство на патриотизам е несфатливо“, изјави Славниќ.

Неговите играчки квалитети не ги оспорува.

„Кога во прашање се неговите играчки квалитети, тука нема ништо спорно. Страшнно е колку добар на теренот, паметен и креативен. За жаќ тоа не го пренесува во дресот на Србија“, истакна Славниќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Грабеж во Англија: Хрвати го ограбиле најскапиот фудбалер на Њукасл!

Хрватски државјани на возраст од 22, 27, 31 и 42 години биле приведени во Англија како осо…