Дома Фудбал Останато Кој ќе патува во финалето од Копа Либертадорес?

Кој ќе патува во финалето од Копа Либертадорес?

Вечерва на програмата е реванш натпреварот од ½ финалето на Копа Либертадорес во кој Сантош на домашен терен ќе ја пречека Бока Јуниорс.

Сантош: Може ли овој тим до големото финале?

Пред се треба да се истакне дека Сантош прикажа фантастични партии во поголемиот дел од ова натпреварување бидејќи, а сега се наоѓаат во големото финале. Во првиот натпревар од ½ финалето оваа екипа успеа да ремизира на гостувањето кај фаворизираниот тим на Бока Јуниорс, а тој дуел е завршен без голови иако впечатокот е дека гостите од Бразил се оштетени за пенал. Сантош многу често знае неочекувано да киксне, но сепак си ги остварува целите како знае и умее.

Бока Јуниорс: Само два чекори до сонот!

Се сеќаваме сите на оној неверојатен финиш во минатиот шампионат на Аргентина кога Бока Јуниорс во последното коло после невидена драма стигна да дојде до титулата шампион, што беше повод за големо славење на фановите на овој тим кој важат за најдобри на светот. Само една недела после тоа, пандемијата го парализираше цел фудбалски свет, па немаше натпревари ниту во Копа Либертадорес каде што сакаше овој тим да се одмазди за незаборавното финале во 2019 година. Во минатото коло актуелниот шампион на Аргентина ремизираше на гостувањето кај Аргентинос Јуниорс со резултат од 2-2. Кога се во прашање гостувањата во Копа Либертадорес за овој тим, може да кажеме дека Бока запиша три победи, две реми и само еден пораз.

Наш предлог

Барем на книга, впечатокот е дека Бока Јуниорс има далеку поквалитетен состав и сметаме дека на овој реванш Аргентинците ќе сакаат да се оправдаат пред навивачите за поразот од Ривер Плејт. Поради сето тоа ви предлагаме 2 со квота 2.65 во 1xBet, додека љубителите на голови може да испробаат 0-2 гола со квота 1.51 во истата обложувалница.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Абрамович со едно барање до Тухел: Челзи веднаш да се врати во битка за титулата

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович верува дека се уште има доволно време „сините“ да с…