Дома Фудбал Останато Корона хаос во АЗ Алкмар: Холанѓаните и покрај 13 позитивни фудбалери ќе играат против Наполи

Корона хаос во АЗ Алкмар: Холанѓаните и покрај 13 позитивни фудбалери ќе играат против Наполи

Во холандски АЗ Алкамар се случува вистински хаос со коронавирусот.

На осумте позитивни случаи се додадоа нови пет, но и покрај тоа екипата ќе патува на дуелот против Наполи во рамките од 1. коло во Лига Европа.

Поради страв Наполи да не го добие мечот службено и дополнително да бидат казнети Холаѓаните ќе се појават на теренот иако ќе им недостасуваат дури 13 фудбалери.

АЗ Алкмар во петокот пријави осум позитивни случаи, а вчера беа потврдени уште пет. Со толку отсуства тешко е да се очекува дека АЗ има шанса против Наполи. Ќе потсетиме кај Наполи поради коронавирус во составот нема да биде македонскиот фудбалер, Елиф Елмас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Жињак посвети тетоважа на Марадона 📸

Фудбалскиот свет се уште тагува по Диего Арамандо Марадона, а фудбалерите на најразлични н…