Дома Фудбал Англија Конте снимен како со нискобуџетен лет го напушта Лондон 🎥

Конте снимен како со нискобуџетен лет го напушта Лондон 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Oткако медиумите објавија дека Антонио Конте наскоро ќе добие отказ од Тотенхем сега се појави видео како го напушта Лондон и тоа со нискобуџетен лет.

Италијанецот во Тотенхем има плата од 15 милиони евра годишно, но и покрај тоа за Италија „леташе“ со нискобуџетната компанија „Рајан Ер“.

Со оглед на платата Конте веројатно лесно може да патува со прва класа или приватен авион, сепак Италијанецот во авионот беше во друштво на „обичните“ луѓе, па поради тоа снимката брзо се рашири на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сем Алардајс го напушти Лидс по само четири натпревари

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Сем Алардајс го нап…