Дома Фудбал Италија Конте се договори со Наполи

Конте се договори со Наполи

Антонио Конте е на чекор од преземање на кормилото на Наполи, пренесуваат италијанските медиуми.

Трофејниот тренер е без ангажман, а вчера постигнал комплетен договор со челниците на Наполи за двегодишна соработка.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Конте ги намалил барањата и тоа му одговара на Де Лаурентис, кој откако доби негативен одговор од тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини, повторно седна на преговарачка маса со Конте.

Конте ќе има моќ за одлучување и околу трансферите,а негова најголема желба е Ромелу Лукаку, кој оваа сезона ја помина на позајмица во Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…