Дома Топ вести Конте прави супер-тим: Доаѓа ѕвезда од Премиер лигата

Конте прави супер-тим: Доаѓа ѕвезда од Премиер лигата

Лаутаро Мартинез „експлодира“ оваа сезона и е еден од најзаслужните за добрите резултати на Интер.

22-годишен напаѓач сезонава на 18 натпревари во сите натпреварувања постигна 11 голови и има три асистенции, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Веќе подолго време се шпекулира дека Барселона и Реал Мадрид сака да го донесат Лаутаро во своите редови, а медиумите тврдат дека шпанските гиганти се спремни да ја платат откупната клаузула која изнесува 111 милиони евра.

Лаутаро оддолжува да потпише нов договор, па „нероаѕурите“ нема да можат да го задржат ако некој клуб ја плати откупната клаузула.

Поради тоа миланскиот гигант веќе има план, а тоа е како замена за Аргентинецот да го донесе Пјер Емерик Обамејанг за 70 милиони евра.

Обамејанг не е задоволен во Арсенал и е спремен со раширени раце да ја прифати понудата на „нероаѕурите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ибрахимови ќе го напушти Милан, но не и Серија А?

Италијанските медиуми објавија пред неолку дена дека Златан Ибрахимовиќ на крајот на оваа …