Дома Фудбал Англија Конте: Има шест тима со подеднакви шанси за титула!

Конте: Има шест тима со подеднакви шанси за титула!

Челзи продолжи со импресивната серија и со победата над Тотенхем остана на првото место на табелата во Премиер лигата.

Тимот на Конте ја запиша седмата последователна победа, но италијанскиот стратег смета дека е премногу рано да се зборува за титулата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Челзи веќе не е оној тим, кој претрпе пораз од Ливерпул и Арсенал на почетокот на сезоната. Сретнавме сериозно искушение против Тотенхем и тие почнаа подобро од нас. Успеаја да постигнат извонреден гол, но ми се допадна како ние реагиравме на него“, истакна Конте.

„Ние се променивме и ја сум задоволен од тимот како целина. Работиме многу и уживаме поради резултатите и од сработеното на теренот. Да зборуваме за титулата е премногу рано, првенството е многу тешко. Во Англија има шест или седум екипи кои можат да го добијат првенството“, заклучи италијанскиот статег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…