Дома Фудбал Италија Конте до Пандев: Горане, немој да прекинуваш!

Конте до Пандев: Горане, немој да прекинуваш!

Капитенот на Македонија, Горан Пандев вчера испиша историја постигнувајќи го неговиот 100. гол во Серија А.

По натпреварот следуваше интервју заедно со Антонио Конте. Стратегот на Интер го охрабри Пандев да не се пензионира на крајот од сезоната.

„Немој да прекинуваш Горане, можеш уште многу да дадеш на фудбалот“.

Потоа Пандев истакна дека верува во титула на Интер сезонава.

„Голем фан сум на Интер. Верувам дека со титулата се е готово, Интер дефинитивно го заслужи трофејот“, порача Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чедомир Јаневски ќе биде прв селектор на Јужна Африка на два натпревари

Maкедонскиот стратег Чедомир Јаневски неодамна доби нов ангажман како асистент во фудбалск…