Дома Останати Конор Мекгрегор убедливо најплатен спортист во светот

Конор Мекгрегор убедливо најплатен спортист во светот

Ирецот Конор Мекгрегор не ниту помеѓу најдобрите УФЦ борци, но и покрај тоа тој е најплатениот спортист според „Форбс“.

Како што објави „Форбс“ Конор со заработка од 180 милиони долари годишно е на врвот, со дури 50 повеќе од ѕвездата на Барселона, Лионел Меси која е зад него. Зад Меси следи Роналдо кој со 120 милиони ги „затвара“ топ 3.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Инаку, неодамна се појавија информации дека Конор планира да стане најголем поединечен акционер во Селтик, но и да купи акции во Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во првото коло на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал кој е рекордер на Ролан Гарос,годинава го заврши турнирот уште  во првото кол…