Дома Фудбал Останато Конечно: Роналдо и неговиот син се запознаа со својот идол (Фото)

Конечно: Роналдо и неговиот син се запознаа со својот идол (Фото)

Вечерва во Лондон беше оддржана церемонијата за најдобар играч на светот во организација на ФИФА.

Според очекувањата наградата за најдобар во 2017. година му припадна на Кристијано Роналдо кој оваа година со Реал Мадрид ја одбрани титулата во ЛШ и го освои шпанското првенство.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Сепак, во центарот на вниманието најмногу е фотографијата каде Меси се ракува со синот на Роналдо, за кој познато е дека е голем фан на Меси. Оваа фотографија стана хит на социјалните мрежи, а поедничкиот коментар гласеше: „Роналди и неговиот син конечно го запознаа својот идол“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…