Дома Фудбал Англија Комична сцена на мечот ВБА – Сити: Досуден беше офсајд, па голот беше признат 🎥

Комична сцена на мечот ВБА – Сити: Досуден беше офсајд, па голот беше признат 🎥

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и ВБА видовме една интересна ситуација.

Асистентката на главниот судија Сиан Меси-Елис чекаше подолго време да го крене знаменцето за офсајд позиција. Офсајдот беше досуден, меѓутоа Кансело шутираше и постигна гол. На крај по прегледувањето на ВАР снимката се дојде до заклучок дека позицијата била регуларна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Клоп: Ова не е крајот!

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше разочаран после поразот од Челзи на домашен терен,…