Дома Македонски спорт Мак ракомет Комити: Бевме тука во Расадник, Кале и во Јане – ќе бидеме тука и против ПСЖ и против Овче Поле! (ВИДЕО)

Комити: Бевме тука во Расадник, Кале и во Јане – ќе бидеме тука и против ПСЖ и против Овче Поле! (ВИДЕО)

Вардар вчера иако не одигра толку лошо, сепак поради лошиот финиш претрпе убедлив пораз од Кил на гости на теренот.

После натпреварот најверните навивачи на Вардар порачаа дека ќе бидат со клубот и во победите и во поразите:

Ние сме биле тука и во Расадник, и во Кале и во Јане. Ние ќе бидеме тука и да играте и со ПСЖ, и да играте со Овче Поле. Нас не ни е битно секогаш да победите, се додека знаеме дека срцете сте го оставиле на терен ! А ние… ние секогаш ќе бидеме тука, твоја верна сенка“, стои во објавата на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Голден Арт КЛ 7 се засили со две имиња, освојувачи на Лига на шампиони

ПН: Ракометниот клуб Голден Арт КЛ 7, во пресрет на новата натпреварувачка сезона и предиз…