Дома Фудбал Останато Комедија во Нови Сад: Видете каков пенал и беше досуден на Црвена Звезда!

Комедија во Нови Сад: Видете каков пенал и беше досуден на Црвена Звезда!

Фудбалерите на Црвена Звезда дојдоа до триумф на гостувањето кај Војводина со 1:2, но благодарение на трагикомичен пенал кој беше досуден во финишот.

Се играше 83-та минута кога судијата Шегрт досуди сомнителен пенал за гостите, а него во гол го претвори Бен за победа од 1:2.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Погледнете го пеналот кој предизвика многу контроверзи во српското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …